Új logisztikai központot épít a DHL Express számára a Budapest Airport

dlh1.jpg

A Budapest Airport és a DHL Express stratégiai megállapodást írt alá egy új magyarországi létesítmény kivitelezéséről a Deutsche Post DHL Csoporthoz tartozó vállalat számára. Ez a második jelentős, a Budapest Airport és a DP DHL által megvalósított beruházás, miután az utóbbi szállítmányozó részlegei 2013-ban a Repülőtéri Üzleti Parkban kialakított új létesítménybe költöztek.

A Budapest Airport nagy alapterületű raktár- és irodaépületet épít a DHL Express hazai leányvállalata számára. Az 1. Terminál közvetlen szomszédságában fekvő új logisztikai központ területe meghaladja a 13.000 négyzetmétert. A terület előkészítése már megkezdődött, szeptember hónapban pedig megtörténik annak átadása a kivitelező, a Market Építő Zrt. részére. A DHL Express új repülőtéri létesítménye mintegy 300 alkalmazott munkahelyéül szolgál a jövőben. A DHL Express jelenleg két repülőgéppel bonyolítja napi forgalmát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: egy Airbus A300-600F köti össze Budapestet a cég Lipcsében található európai központjával, egy Boeing 737-es pedig a Magyarországra irányuló árut szállítja Brüsszelből.

A DHL Express több mint 25 éve van jelen Magyarországon. A Budapest Airport Zrt. és a DHL Express között létrejött 20 éves bérleti szerződés hűen tükrözi a DHL Deutsche Post Csoport elkötelezettségét Magyarország és a repülőtér iránt. Az elmúlt évek során a magyar gazdaság stabil növekedést produkált, az áruk és csomagok gyors szállítása iránt pedig világszerte növekvő igény mutatkozik, így az úgynevezett integrátor (áruszállító) vállalatok magyarországi tevékenysége is fokozatosan bővül. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a dél-pesti régió legnagyobb munkahely-teremtési potenciállal rendelkező gazdasági központja, ahol több mint 10 000 ember dolgozik, 70 különböző vállalat és szervezet kötelékében. Ez a szám további 300 munkavállalóval bővül 2017 júliusában, amikor a DHL Express birtokba veszi az új létesítményt.

dhl3.jpg

„Ez a beruházás egy újabb fontos lépés, nem csak a repülőtér, hanem a bővülő magyar gazdaság számára is, illetve a magyar-német együttműködés újabb mintapéldája, ami további növekedést és munkahelyteremtést generál Magyarországon. A légi összeköttetések a cargo és az utasforgalmi területen egyaránt kulcsfontosságúak a modern gazdaságok növekedése szempontjából. Elkötelezettek vagyunk, hogy ehhez a lehető legnagyobb mértékben hozzájáruljunk,” mondta Jost Lammers a szerződés aláírásakor. A Budapest Airport vezérigazgatója hozzátette: „Az új DHL Express létesítmény kivitelezése a BUD 2020 fejlesztési programunk egyik központi eleme, amelynek keretében a következő öt évben 50 milliárd forintot fordítunk repülőtéri fejlesztésekre.”

„A DHL Express hazai központjának áthelyezése a repülőtérre igen jelentős projekt. A zöldmezős beruházás, melynek összértéke meghaladja a 25 millió eurót, az utóbbi évek egyik legjelentősebb befektetése az expressz logisztikai ágazatban, mind hazai viszonylatban, mind pedig a közép-európai régiót tekintve,” nyilatkozta Bándli Zoltán, a DHL Express Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. „Mindez jól tükrözi elkötelezettségünket, hogy egy ultramodern létesítményt hozzunk létre a folyamataink optimalizálása és a költséghatékonyság fokozása érdekében. Az új, teljesen automatizált csomagszortírozó rendszer és a megnövelt árufeldolgozó kapacitás lehetővé teszi, hogy futáraink még korábban induljanak, és később érkezzenek vissza az új telephelyre. A hosszabb kiszolgálási időszak alapján várhatóan bővíteni tudjuk prémium szolgáltatásaink körét és lefedettségét is,” tette hozzá.

„Az elmúlt évek során a DHL Express-el együtt keményen dolgoztunk annak érdekében, hogy a projektet partnerünk jelenlegi és jövőbeli igényeihez szabjuk. Ennek eredményeképpen sikerült megkötnünk a budapesti ingatlanpiac idei egyik legjelentősebb bérleti szerződését. Az integrátor és a cargo iparágban is ígéretes fejleményeket tapasztalunk, így nem kétséges, hogy a budapesti repülőtér a lehető legjobb helyszín a DHL Express új központja számára,” mondta René Droese, a Budapest Airport ingatlangazdálkodási üzletág-igazgatója. Hozzátette: „A DHL Express-el aláírt hosszú távú megállapodás ideális feltételeket teremt a DHL Csoport egy újabb vállalata számára, hogy előnyt kovácsoljon a repülőtéri jelenlétből, és tovább bővítse üzleti tevékenységét.

A világpiaci visszaesés ellenére erősödik a cargo forgalom Budapesten! Ismét felmerült a Cargo City megvalósítása.

A 2016-os év eleje óta nem kevesebb, mint 11,3%-kal növekedett a légi áruforgalom a budapesti repülőtéren. Ennek legnagyobb részét a cargo légitársaságok forgalma teszi ki, de ugyanilyen gyorsan növekedett az utasszállító gépek rakterében feladott ún. belly cargo is.

6770 tonna – ennyi légi teherárut kezeltek átlagosan a budapesti repülőtér egyetlen hónap alatt, az első 6 hónap adatai alapján. A Budapest Airport forgalma jelenleg is dinamikusan növekszik, miközben a nemzetközi cargo-iparág komoly növekedési gondokkal küzd egész világon. Európában májusban mindössze 2,7%-os növekedést regisztráltak (az amerikai földrészen és Afrikában visszaesett a forgalom) míg a ferihegyi forgalom bővülése az év eleje óta elérte a 11,3%-ot. Ilyen növekedésre szinte sehol sincs példa, a világ nagy repülőterei közül májusban Hong Kong 1,1%-os, Frankfurt 1,7%-os, míg Peking 5,1%-os visszaesésről számolt be.

A Budapesten tapasztalható cargo-forgalom növekedésében közrejátszik, hogy az öbölmenti Qatar Cargo idén márciusban újraindított járata. Az Airbus A 330F típusú géppel egyszerre akár 60 tonnányi árut lehet eljuttatni Dohába – és innen a világ szinte bármely pontjára a Qatar Airways hálózatán keresztül. Emellett továbbra is jól teljesítenek a már régóta Budapesten működő teherszállító légitársaságok, így a luxemburgi Cargolux és a török Turkish Cargo is.

Friss hírek, érdekes videók és információk a BUDflyer Facebook oldalán is! Likeold és oszd meg másokkal is! Kövess Twitteren is: BUDflyerblog

 

Forrás: Budapest Airport