Újabb bérlője lett a Cargo City-nek!

Újabb jelentős logisztikai szereplő döntött úgy, hogy a légiáruval kapcsolatos működését közvetlenül a budapesti repülőtérre költözteti: a DB Schenker szerződést írt alá a Budapest Airporttal raktár- és irodaterület bérléséről az épülő BUD Cargo Cityben. A vadonatúj dedikált cargo létesítmény 21 600 négyzetméternyi plusz raktár- és irodaterületet biztosít a repülőtéren, valamint további 11 200 négyzetméternyi raktár- és irodaterület áll majd itt a speditőr cégek rendelkezésére.

img_0863med.jpg

Most, hogy végleg beköszöntött az enyhe tavaszi időjárás, felgyorsult a BUD Cargo City kivitelezése. Az 2-es Terminál közelében az új, 21 600 négyzetméteres épület már szerkezetkész, míg a vele szomszédos területen teljes gőzzel halad a földmunka a speditőr épület építési területén. Az utóbbi mintegy 11 200 négyzetméternyi raktár- és irodaterületet biztosít majd a légiáru-kezelő épület és az ugyancsak még idén megvalósuló 32 000 négyzetméteres új cargo előtér betonja tőszomszédságában. Az új előtéren a légiáru kezelését végzők egyidejűleg két F kategóriás Jumbo (747-8F) méretű légijárművet szolgálhatnak ki. A Budapest Airport új cargo létesítményét az idei év végén vehetik birtokukba a bérlők.

A nemrégiben aláírt megállapodás alapján az egyik új bérlő a DB Schenker, egy olyan vezető multinacionális nagyvállalat, amely globális speditőri, logisztikai és ellátási lánc menedzsment szolgáltatásokat is nyújt. Magyarországon a DB Schenker több mint 52 000 négyzetméternyi raktárterületen működik, szigetszentmiklósi központtal (Budapesttől délre, az M0-ás körgyűrű közelében), ahol magyarországi közúti, légi- és tengeri szállítmányozási tevékenységét végzi több mint 5000 négyzetméteren. A DB Schenker 700 négyzetméteres raktárt és 200 négyzetméternyi irodaterületet bérel a BUD Cargo City most épülő ún. speditőr épületében.

“Nem kellett túl sok szempontot mérlegelnünk. Amikor a Schenkernél először hallottunk a BUD Cargo City projektről, rögtön tudtuk, hogy ott a helyünk. Egyrészt, a Budapest Airport rendkívül gyorsan fejlődik, és operatív jelenlétünk a repülőtér kerítésén belül újabb versenyelőnyt biztosít számunkra azoknak a légiáru-szállító partnereinknek a kiszolgálásában, akiknek fontos, hogy egyre gyorsabban reagáljanak a piaci igényekre. Másrészt, légiáru tranzit raktárunk beköltöztetése a BUD Cargo City-be helyet szabadít fel szigetszentmiklósi raktárunkban, megkönnyítve a gyorsan bővülő gyűjtőszállítmányozási üzletágunk igényeinek kiszolgálását.  Ez tehát különleges lehetőség: egyszerre szolgálja saját fejlődésünket, miközben közvetlenül hozzájárulhatunk a Budapest Airport jól megérdemelt növekedéséhez.” jelentette ki Barényi Sándor, a Schenker magyarországi ügyvezetője.

“Örülünk neki és büszkék vagyunk rá, hogy a repülőtéren üdvözölhetjük a DB Schenkert, a BUD Cargo City közösségünk új tagját. Az év végén átadjuk logisztikai partnereinknek a korszerű légiáru-kezelő létesítményt a repülőtér kerítésén belül, közvetlen hozzáféréssel az üzemi területhez,” mondta René Droese, a Budapest Airport ingatlangazdálkodási és cargo üzletág igazgatója. Hozzátette, “Meggyőződésünk,  hogy éppen ez a megfelelő pillanat – most ugyanis minden feltétel adott ahhoz, hogy a Budapest Airport Közép- és Kelet-Európa jelentős légiáru-szállítási és logisztikai csomópontjává váljon, ami nem csak a magyar gazdaságnak, hanem az egész régiónak a hasznára válik. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy megőrizzük ezt a lendületet, és készen állunk rá, hogy folytassuk a BUD Cargo City bővítését, amint a piaci kereslet indokolja azt.”

[Fénykép: Budapest Airport]

Tetszett amit olvastál? - További friss, és érdekes információért kattints a blog Facebook oldalára. Itt nyomhatsz egy LIKE gombot