Európai Beruházási Bank kölcsönéből bővülhet tovább a budapesti repülőtér!

A mai napon az Európai Beruházási Bank és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport között létrejött 200 millió eurós hitelszerződés célja, hogy támogassa Magyarország fő nemzetközi repülőterének további bővítését és fejlesztését.

eibsign_06.jpg

Az Európai Beruházási Terv (vagy Juncker-terv) központi eleme, az Európai Stratégiai Beruházási Alap (EFSI) által támogatott EIB* hitel segítségével a Budapest Airport folytathatja nagyléptékű infrastrukturális fejlesztéseit, különös tekintettel a terminál létesítmények és a hozzájuk kapcsolódó infrastruktúra jelentős bővítésére. 

Mindezen fejlesztések eredményenként a kereslet várható növekedésének megfelelően tovább nő a repülőtér kapacitása. Az új terminál a létező legkorszerűbb létesítmény lesz, amely világszínvonalú utazási élményt biztosít az utasoknak.

A fenti beruházásokon túlmenően a társaságnál számos további projekt van folyamatban: ezek közé tartozik egy új légiáru-kezelő létesítmény, egy többszintes parkolóház, és számos további, a magas szolgáltatási színvonal fenntartását biztosító projekt. 

Mindezen fejlesztések biztosítják majd, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a legmagasabb repülőtéri biztonsági és védelmi színvonal fenntartása mellett, továbbra is egy világszínvonalú desztinációt kiszolgáló, világszínvonalú repülőtérként működhessen.

Az EIB Alelnöke, Vazil Hudak kijelentette,  „Az EIB támogatja a Budapest Airport bővítését, amely jelenleg is Európa egyik leggyorsabban növekvő repülőtere. Partnereinkkel közösen munkahelyeket tartunk meg és hozunk létre a repülőtéren és annak környékén, támogatjuk Budapest és Magyarország gazdasági növekedését, és elősegítjük az utazási élmény további javítását. Büszkék vagyunk arra, hogy hozzájárulhatunk a Budapest Airport sikereihez.”

 

Navracsics Tibor, oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportért felelős biztos elmondta, „Ez rendkívül jó hír Magyarország, a magyarok és az országba látogató turisták számára. Az Európai Beruházási Terv támogatásával nyújtott új hitel segítségével felszabadított források a budapesti régióban és az ország többi részében is segítik majd a fejlődés és gazdasági növekedés gyorsítását, egyúttal hozzájárulnak ahhoz, hogy Magyarország az eddiginél is vonzóbb idegenforgalmi célország lehessen.”

 

Az Európai Beruházási Bank ismét egy fontos és előremutató fejlesztés megvalósulását segíti – ezekkel a szavakkal értékelte Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium pénzügyi államtitkára a ma aláírt szerződést. Mint mondta: „Az EIB kedvező feltételekkel hozott és hoz forrásokat Magyarországra a versenyképességet javító programokhoz, hozzájárulva mind a magán-, mind pedig az állami szféra beruházásainak megvalósulásához. Különösen örülünk annak, hogy a ma bejelentett repülőtéri fejlesztés az Európai Stratégiai Beruházási Alap támogatásával valósul meg, hiszen a Bank ezáltal a beruházó kockázatainak csökkentésében is jelentős szerepet tud játszani.”

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója kijelentette, „megtiszteltetés számunkra és büszkeséggel tölt el bennünket annak bejelentése, hogy az EIB részvételével közel egy éves komoly előkészítő munka után nekiállhatunk a Budapest Airport bővítésére és továbbfejlesztésére irányuló, nagyratörő terv megvalósításának.  Az előttünk álló öt esztendő során összesen 700 millió eurót meghaladó értékű beruházások megvalósítására vonatkozó tervek alapján a Budapest Airport számos fontos projektet valósít meg. amelyek biztosítják az utasok számára a szolgáltatások magas színvonalának és a szükséges biztonságos, védett repülőtéri környezetnek a folyamatos fenntartását, tovább javítva ezzel Magyarország légi összeköttetéseit.”

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2017-ben több mint 13,1 millió utast szolgált ki. Ez az előző évhez viszonyítva 14,5 százalékos növekedést jelent, és a bővülés 2018-ban tovább folytatódott - ami várhatóan az idei évben 15 millió körüli utasszámot jelenthet.

*Az Európai Beruházási Bank (EIB) az Európai Unió hosszú távú kölcsönöket nyújtó, az EU tagállamainak tulajdonában álló intézménye. A pénzintézet hosszú lejáratú források rendelkezésre bocsátásával segíti az EU politikai céljainak megvalósítását mind az európai kontinensen belül, mind pedig annak határain kívül. Az Európai Beruházási Bank (EIB) a világ mintegy 160 országában folytat tevékenység.

Fénykép: Budapest Airport

Tetszett amit olvastál? - További friss, és érdekes információért kattints a blog Facebook oldalára. Itt nyomhatsz egy LIKE gombot!